• Klasa 1

• 08.11.2021 17:09
      • Światowy Dzień Postaci z Bajek
      • Dnia 5 listopada w naszej szkole obchodziliśmy Światowy Dzień Postaci z Bajek. Tego dnia uczniowie z klasy 1, oprócz udziału w grach i zabawach przygotowanych przez p. bibliotekarkę, uczestniczyli w jednym z wielu działań wchodzących w skład naszej klasowej innowacji pedagogicznej „Czytanie jest super!”.

Już na pierwszej lekcji odwiedzili nas wspaniali goście – Myszka Miki i Myszka Mini. Zachwytom nie było końca! Oprócz rozmowy z dziećmi i odpowiedzeniu na wszystkie pytania, bohaterowie kreskówki Walta Disney’a przeczytali pierwszakom fragment ich pierwszej lektury „Plastusiowy pamiętnik”.  Dzieci były zachwycone malutkim ludzikiem z plasteliny i wręcz zdziwione wydarzeniami, które opisuje - lekcje w szkole, szycie sukienek dla lalek, zajęcia, zabawy w domu. A przypominam, że „Plastusiowy pamiętnik” – utwór autorstwa Marii Kownackiej, po raz pierwszy był zamieszczony w „Płomyczku” (2 września 1931), a jako książka ukazał się w 1936. Sama zawartość piórnika Tosi zrobiła na dzieciach spore wrażenie.

Na podstawie wysłuchanego tekstu dzieci wzięły udział w zajęciach inspirowanych właśnie tą lekturą. Ulepiły również piękne figurki Plastusia.

Na zakończenie dzieci zrobiły sobie pamiątkowe zdjęcia z gośćmi i do dzisiaj wspominają ich wizytę w szkole.

Dziękujemy p. Ani Piekarz za pomoc w skontaktowaniu się z „Myszkami” i zaproszeniu ich do naszej szkoły:)

Anna Świech