• Zajęcia z sensoplastyki

• 29 listopada dzieci z oddziału przedszkolnego brały udział w zajęciach sensoplastycznych.

Sensoplastyka jest marką zajęć rozwojowych dla dzieci w każdym wieku. Wpływa na stymulację zmysłów: wzroku, słuchu, dotyku, węchu i smaku poprzez wykorzystanie bezpiecznych produktów spożywczych. W trakcie zajęć dzieci doświadczają ciekawych zjawisk łączenia produktów różnej faktury, mieszają je, przelewają, przesypują i kreatywnie brudzą się. Sensoplastyka jest twórczą zabawą, która wspiera na drodze rozwoju osobistego, jest radością, wpływa na optymalny rozwój całego organizmu. Stymulując receptory wpływamy na rozwój połączeń nerwowych w mózgu. Im jest ich więcej tym „łatwiej” nam się myśli, tym sprawniej przebiegają wszelkie procesy analizy i syntezy w umyśle zarówno małego dziecka jak i osób dorosłych.

Dzieci w czasie zajęć do woli się brudziły, bawiły, a przy tym usprawniały funkcje motoryczne.

Poniżej krótka relacja z zajęć.