• Konkurs Historyczny: „Gloria victis. Powstanie styczniowe w gminie Mrozy”

• Regulamin

Konkursu Historycznego:

„Gloria victis. Powstanie styczniowe w gminie Mrozy”

I. Organizator Konkursu

Organizatorem Konkursu jest Szkoła Podstawowa w Grodzisku.

II. Cele Konkursu

Celem konkursu „GLORIA VICTIS. POWSTANIE STYCZNIOWE W GMINIE MROZY” jest pogłębienie i utrwalenie wiedzy historycznej wśród młodego pokolenia na temat wielkich Polaków i ich czynów mających wpływ na kształtowanie losów naszej Ojczyzny, oraz wiedzy z zakresu geografii, przyrody i języka polskiego;

• promowanie wśród dzieci i młodzieży idei patriotyzmu poprzez kształtowanie poczucia świadomości narodowej i szacunku wobec własnego państwa;
            • przyczyny wybuchu Powstania Styczniowego, upadek, skutki i znaczenie;
            • rozwijanie edukacji historycznej;
            • poznawanie języka polskiego jako podstawy umiejętności pracy na źródłach historycznych;
            • poznawanie geografii i ciekawych miejsc naszego regionu;
            • kształtowanie postaw proregionalnych poprzez poznanie i popularyzowanie „małej ojczyzny” jej walorów przyrodniczych, piękna krajobrazu, historii i dziedzictwa kulturowego;
            • upamiętnienie 160. rocznicy wybuchu powstania styczniowego

III. Adresat Konkursu

Adresatami konkursu są uczniowie klas VI, VII i VIII. Zgłoszenie do konkursu jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na udział w konkursie oraz akceptacją warunków regulaminu

IV. Tematyka

1. Uczniowie rozwiązują test konkursowy, na platformie internetowej, w aplikacji Kahoot który składa się z różnego typu zadań otwartych i zamkniętych, typu prawda fałsz, uzupełnianie luk, dokonywanie wyboru, dopasowywania, podpisu ilustracji itp. Do wzięcia udziału w konkursie potrzebny jest dostęp do Internetu poprzez telefon lub komputer. Test składał będzie się z dwóch części: pierwsza część to ogólne informacje o powstaniu styczniowym, druga część to wiadomości na temat przebiegu powstania styczniowego w gminie Mrozy.

2. W trakcie konkursu uczeń zobowiązany jest do samodzielnej pracy, zachowania spokoju i niezakłócania w żaden inny sposób przebiegu konkursu oraz niekorzystania z niedozwolonych materiałów i środków łączności.

3. Uczeń biorący udział w konkursie powinien wykazać się wiedzą i umiejętnościami zdobytymi na podstawie podręczników do historii obowiązującymi w szkole podstawowej oraz materiałów dostępnych na stronie internetowej

https://www.facebook.com/GminaMrozy?locale=pl_PL referat pani Kamili Juśkiewicz Powstanie Styczniowe.

V. Ustalenia ogólne  Konkursu

1. Zgłoszenia udziału w Konkursie Historycznym pt.: „Gloria victis. Powstanie styczniowe w gminie Mrozy” zainteresowani uczniowie dokonują zgłoszenia do dnia 26 stycznia 2023 r. poprzez wiadomość w dzienniku Librus do P. Anety Gontarskiej.

4. Konkurs Historyczny odbędzie się 30 stycznia 2023 r. o godz. 11:00 w sali informatycznej.

5. Zwycięzcy konkursu otrzymają:

1. miejsce ocena cząstkowa 6 z historii oraz nagroda rzeczowa

2. miejsce ocena cząstkowa 5 z historii oraz nagroda rzeczowa

3. miejsce ocena cząstkowa 5 z historii

6. Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymają pamiątkowe dyplomy.

• Klub Młodego Programisty

• Klub Młodego Programisty zaprasza dzieci i młodzież na bezpłatne warsztaty online - wprowadzenie w świat kodowania i programowania.

Jak dobrze wykorzystać czas podczas ferii zimowych?

Zapraszamy do Klubu Młodego Programisty online, gdzie dzieci i młodzież pod okiem doświadczonych trenerów będą miały okazję do rozwijania kompetencji przyszłości. Jak przystało na okres ferii będzie dużo działania i nauki poprzez zabawę. Młodzi uczestnicy kursów będą mogli uczyć się nie tylko programowania, ale także krytycznego myślenia i kreatywnego rozwiązywania problemów.

Dla kogo prowadzimy zajęcia

Zajęcia online prowadzimy dla 8 grup wiekowych uczniów. Oferujemy dedykowane kursy dla uczniów z każdej klasy szkoły podstawowej (od 1 do 8 klasy). Uczestnicy nie ponoszą żadnych kosztów w związku z udziałem w zajęciach.

Co dla Was przygotowaliśmy

Pojedynczy kurs obejmuje 5 spotkań online (jedno spotkanie w tygodniu). Zawsze będą to godziny popołudniowe. Kursy będziemy prowadzić od 16 stycznia do 24 lutego. Linki do rejestracji dostępne są poniżej:

Kurs dla klas 1 -> Rejestracja

Kurs dla klas 2 -> Rejestracja

Kurs dla klas 3 -> Rejestracja

Kurs dla klas 4 -> Rejestracja

Kurs dla klas 5 -> Rejestracja

Kurs dla klas 6 -> Rejestracja

Kurs dla klas 7 -> Rejestracja

Kurs dla klas 8 – > Rejestracja

O Klubach Młodego Programisty

Kluby to część projektu „Kampanie edukacyjno-informacyjne na rzecz upowszechnienia korzyści z wykorzystaniem technologii cyfrowych”. Projekt jest realizowany przez Kancelarię Prezesa Rady Ministrów wspólnie z Państwowym Instytutem Badawczym NASK. Dzięki Klubom promujemy naukę programowania wśród dzieci.

Strona klubu: https://www.klubmlodegoprogramisty.pl/