Czwartek 23.11 obfitował w zdrowe nawyki żywieniowe i zdrowy styl życia. Podczas 2 i 3 lekcji uczniowie i przedszkolaki przygotowywały zdrowe śniadanie, a następnie wspólnie z nauczycielami degustowali pyszne i kolorowe kanapki, jogurty, owoce oraz przekąski.
W ramach kampanii powiatowej TwojeZdrowiewTobie przedstawicielka Sekcji Oświaty Zdrowotnej i Promocji Zdrowia, Pani Lidia Padzik przeprowadziła pogadanki z uczniami klas 3-4 oraz 5-8 dotyczące m. in fonoholizmu oraz jego wpływu na codzienne funkcjonowanie, trudności edukacyjne oraz relacje rówieśnicze.
Ponadto poruszyła temat zagrożeń płynących z substancji psychoaktywnych tj. papierosy, narkotyki oraz dopalacze, mające wpływ na dalszy rozwój i życie człowieka.
Następnie uczniowie klas 7 i 8 mieli okazję wziąć udział w interesującym spotkaniu z p. dr Małgorzatą Jackowską, dietetykiem zajmującym się żywieniem dzieci i młodzieży. Podczas spotkania odpowiadała na nurtujące młodzież pytania dotyczące m.in. co to znaczy zdrowo się odżywiać, czym jest zdrowy styl życia, składników zawartych w poszczególnych produktach, ilości spożywanych kalorii dziennie itp. Uczniowie dowiedzieli się m.in, że picie kawy w odpowiednich ilościach dostosowanych do wieku, nie jest szkodliwe:)
Bardzo dziękujemy gościom za przybycie, poszerzanie wiedzy i obalanie mitów w zakresie zdrowia i zdrowego stylu życia:)