Biblioteka Pedagogiczna Wojewódzkiego Ośrodka Metodycznego w Gorzowie Wielkopolskim zaprasza uczniów i nauczycieli do wzięcia udziału w III Międzynarodowej edycji VII Ogólnopolskiej akcji bicia rekordu w liczbie osób czytających na przerwie pt. Przerwa na czytanie – bicie rekordu w czytaniu na przerwie.
Wydarzenie odbywa się w ramach Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych oraz kampanii społecznej Cała Polska czyta dzieciom.
Przerwa na czytanie jest coraz chętniej realizowaną akcją czytelniczą w Polsce i na świecie, w poprzednim roku o ponad tysiąc więcej placówek oświatowych wzięło w niej udział tj. w 1867 placówkach z Polski i z 14 innych państw. Dodatkowo został ustanowiony niewyobrażalny rekord w liczbie osób czytających na przerwie i wyniósł on 377 TYSIĘCY 586 OSÓB!
My jako społeczność Szkoły Podstawowej w Grodzisku przyłączyliśmy się do akcji bicia rekordu w liczbie osób czytających na przerwie.
Dnia 20 października uczniowie i pracownicy szkoły włączyli się akcji „Przerwa na czytanie”. Była to miła odmiana w szkolnej codzienności. Starsi uczniowie w ciszy i skupieniu czytali przyniesione przez siebie książki a młodsi z zaciekawieniem słuchali lektur czytanych im przez starszych kolegów. Chętnie pokazywali przyniesione do szkoły książki oraz wymieniali się uwagami, która z nich jest najciekawsza. W akcji wzięło łącznie udział 119 osób.
Karolina Olińska
