Aktualności

          • Projekt „Pod biało-czerwoną”

          • Szanowni Państwo,

            serdecznie zapraszamy do włączenia się do projektu „Pod biało-czerwoną”, realizowanego pod honorowym patronatem Prezesa Rady Ministrów Mateusza Morawieckiego.

            Zakup masztów i flag dla każdej z gmin

            Inicjatywa zakłada sfinansowanie przez Rząd Rzeczypospolitej Polskiej zakupu masztów i flag w każdej z gmin w Polsce, której mieszkańcy dołączą do projektu. Przedsięwzięcie ma na celu połączenie Polaków pod flagą państwową, a także godne uczczenie pamięci o bohaterach Bitwy Warszawskiej w 1920 roku – w szczególności wśród młodego pokolenia. 

            W jaki sposób wziąć udział w projekcie? 

            Aby spełnić założenia projektu, wystarczy zebrać odpowiednią liczbę głosów poparcia online, dlatego też prosimy o poinformowanie wszystkich zainteresowanych o możliwości oddania głosów poparcia. 

            Informacja na ten temat znajduje się pod linkiem  https://bialoczerwona.www.gov.pl/. Każdy mieszkaniec tej gminy może oddać jeden głos poparcia na swoją gminę. W najbliższych dniach dostępna będzie również interaktywna mapa, za pomocą której można na bieżąco sprawdzać liczbę głosów. 

            W przypadku dodatkowych pytań zachęcam do kontaktu: bialo-czerwona@mc.gov.pl, 532 519 877. 

            Serdecznie zapraszamy do udziału w akcji!

          • Opracowanie Diagnozy Lokalnych Zagrożeń Społecznych na terenie Gminy Mrozy

          • W związku z przystąpieniem do opracowania „Diagnozy lokalnych zagrożeń społecznych na terenie Gminy Mrozy” Urząd Miasta i Gminy Mrozy informuje, że w ramach tego działania zostaną przeprowadzone  badania. Będą one obejmować:

            -  ankietowanie w wersji elektronicznej 100 dorosłych mieszkańców  Gminy Mrozy,-  ankietowanie w wersji elektronicznej 20 punktów ze sprzedażą napojów alkoholowych na terenie Gminy Mrozy,-  ankietowanie  w wersji elektronicznej metodą Corigo uczniów w szkołach znajdujących się   na terenie Gminy  Mrozy.

            Badanie  wśród dorosłych mieszkańców  poprzez  internetową  ankietę, zamieszczoną na stronie Urzędu Miasta i Gminy Mrozy.  

            W związku z powyższym  zachęcamy mieszkańców do wypełnienia ankiety znajdującej się pod poniższym linkiem do 15 października 2020 r.

          • Harmonogram przebiegu rozpoczęcia roku szkolnego 2020/21

          •  

            Oddziały przedszkolne

            9.00 - przedszkole spotkanie z wychowawcą

            10.00 – oddział „0” spotkanie z wychowawcą

            Oddziały przedszkolne wchodzą do szkoły wejściem od ul. Młynarskiej.

            Na spotkanie z dzieckiem może przybyć jeden rodzic/opiekun.

            Na terenie szkoły rodzice zobowiązani są do zakrywania ust i nosa oraz dezynfekcji rąk.

             

            Klasy 1- 3

            10.00 – spotkanie z wychowawcami w salach lekcyjnych

            Klasy 1-3 wchodzą do szkoły wejściem głównym od ul. Mazowieckiej.

            Uczniowie klas 1-3  spotykają się z wychowawcami w następujących salach:

            • I klasa sala nr 31.

            Na spotkanie z dzieckiem może przybyć jeden rodzić/opiekun.

             

            • II klasa sala nr 34.
            • III klasa sala nr 33.

            W spotkaniu z wychowawcami uczestniczą TYLKO uczniowie.

             

            Klasy IV-VIII

            9.00 – spotkanie z wychowawcami w salach lekcyjnych

             

            Klasy 4-8 wchodzą do szkoły wejściem od  boiska „Orlik”.

             

            Uczniowie klas 4-8 spotykają się z wychowawcami w następujących salach:

            • IV klasa – sala nr 30 (I piętro),
            • V klasa – sala nr 13 (parter),
            • VI klasa – sala nr 29 (I piętro),
            • VII klasa – sala nr 25 (I piętro),
            • VIII klasa – sala nr 27 (I piętro).

             

            Rodzice uczniów kl. II - VIII pozostają przed szkołą. Dopuszcza się wejście do szkoły tylko w szczególnych przypadkach zachowując obowiązujące zasady- maseczka, dezynfekcja.

            Na spotkanie z wychowawcami można wejść 5 min przed rozpoczęciem spotkania.

            Uczniowie udają się bezpośrednio do wyznaczonych sal.

            Przy wejściu do szkoły uczniowie zobowiązani są do dezynfekcji rąk oraz zakrywania ust i nosa.

          • Powszechny Spis Rolny

          • Powszechny Spis Rolny 2020 – jakie będą pytania?

            Wyniki spisu rolnego są jedynym źródłem pozwalającym dokładnie scharakteryzować polskie rolnictwo, a zebrane dane posłużą władzom lokalnym i centralnym do podejmowania trafnych decyzji strategicznych. Dlatego udział w spisie oraz udzielenie dokładnych, wyczerpujących i zgodnych z prawdą odpowiedzi jest w najlepszym interesie samych rolników.

            Formularz spisowy Powszechnego Spisu Rolnego  jest podzielony na 11 działów. Należy pamiętać, że nie wszystkie pytania, czy nawet całe działy będą dotyczyć danego gospodarstwa rolnego.

            Spis rolny zostanie przeprowadzony od 1 września do 30 listopada 2020 r, ale pytania spisowe będą dotyczyć stanu na dzień 1 czerwca 2020 r. lub za okres 12 miesięcy liczony od 2 czerwca 2019 r. do 1 czerwca 2020 r. włącznie. Warto poświęcić chwilę na przypomnienie sobie i przygotowanie niezbędnych informacji przed rozpoczęciem spisu.

            Zakres tematyczny formularza spisowego (działy):
            – użytkowanie gruntów;
            – powierzchnia zasiewów;

            – zwierzęta gospodarskie;

            – nawożenie;

            – ochrona roślin;

            – budynki gospodarskie;

            – ciągniki, maszyny i urządzenia rolnicze;

            – działalność gospodarcza;

            – struktura dochodów gospodarstwa domowego z użytkownikiem gospodarstwa indywidualnego;

            – aktywność ekonomiczna;

            – chów i hodowla ryb.

             

            Szczegółowy opis poszczególnych działów: https://spisrolny.gov.pl/warto-wiedziec#sppb-addon-wrapper-1595423106376  

            WAŻNE! W spisie nie będzie pytań o majątek rolników ani o wysokość dochodów. W przypadku dochodów wymagane będzie tylko podanie informacji, jaki w przybliżeniu procentowy udział stanowią dochody z prowadzonej działalności rolniczej, działalności pozarolniczej, pracy najemnej i źródeł niezarobkowych, takich jak emerytury i renty.

            Więcej informacji o spisie na stronie https://spisrolny.gov.pl

             

             

          • Powszechny Spis Rolny

          • Chcesz zapytać o spis rolny? Zadzwoń!

            Od 17 sierpnia pod numerem 22 279 99 99 będzie działać specjalna infolinia Powszechnego Spisu Rolnego 2020.

            W sierpniu uruchomiony zostanie nowy kanał infolinii statystycznej (nr 1) poświęcony informacjom o Powszechnym Spisie Rolnym 2020. Zachęcamy do skorzystania z tej możliwości komunikacji wszystkich mieszkańców zainteresowanych informacjami o terminach, metodach spisowych i zakresie pytań formularza spisowego.

            We wrześniu infolinia umożliwi również przeprowadzenie spisu przez telefon. Użytkownicy gospodarstw rolnych, którzy z ważnych powodów nie skorzystają z obowiązkowego samospisu internetowego, będą mogli spisać się podczas rozmowy z rachmistrzem telefonicznym.

            Więcej informacji o spisie na stronie https://spisrolny.gov.pl

             

             

          • Półkolonie i zajęcia z robotyki

          • W poniedziałek 24 sierpnia zaczynają się półkolonie i zajęcia z robotyki dla naszych uczniów w ramach projektu "Bieg po kompetencje w gminie Mrozy"

            Uczniów zapisanych na półkolonie zapraszamy na zajęcia w godzinach 9.00 - 16.00, a uczniów na zajęcia z robotyki I grupa w godz. 8.00 - 12.30, II grupa 12.30 - 17.00.

          • 1 czerwca - Dzień Dziecka

          •  Z okazji Dnia Dziecka

            Życzymy zdrowia, uśmiechu i radości na każdy dzień, dziecięcej wiary w rzeczy niemożliwe.

            Niech spełnią się Wasze - te wielkie i te maleńkie – wszystkie marzenia i pragnienia.

            Życzymy Wam abyście na swojej drodze spotykali cudownych przyjaciół i jeszcze lepszych nauczycieli.

            Niech dzieciństwo każdego z Was będzie piękne i szczęśliwe.

            Niech każdy dzień będzie dla Was fascynującą przygodą, nauką, pełną inspirujących wydarzeń.

             

            Najserdeczniejsze życzenia dla wszystkich Uczniów Szkoły Podstawowej w Grodzisku

            składają Nauczyciele, Pracownicy i Dyrekcja Szkoły. 

          • ZRÓB SWÓJ SYMBOL "JEDEN ZA WSZYSTKICH"

          • Szkoła Podstawowa im. Bohaterów Września 1939 r. bierze udział w międzynarodowej akcji „Jeden za wszystkich” . Zachęcamy do przesyłania zdjęć z wykonaną przypinką swojemu wychowawcy lub nauczycielowi plastyki. Nadesłane fotografie umieścimy na stronie szkoły i Facebook-u.

            Nosząc przypinkę "Jeden za wszystkich", wysyłasz jasny sygnał do otaczających ludzi – Myślę o Tobie i dbam o Ciebie”.

            OPIS AKCJI

            Fundacja Mi Polin/Z Polski organizuje międzynarodową akcję, która ma przypomnieć o przestrzeganiu zasad epidemicznych i podkreślić solidarność między ludźmi w tym trudnym okresie. Symbolem akcji “Jeden za wszystkich” jest przypinka złożona z trzech serc, które układają się w tarczę.

            “Maseczki, przyłbice, rękawiczki, przegrody sklepowe czy linie na podłogach wyznaczające dystans zmniejszają ryzyko zakażenia, jednocześnie wznosząc między nami barierę nieufności, strachu oraz spadku zaufania. Na dłuższą metę taka separacja osłabia więzi międzyludzkie, które łączą nas w wyjątkową wspólnotę – w społeczeństwo” – podkreślają organizatorzy akcji Helena Czernek i Aleksander Prugar. “Wierzymy, że odosobnienie i przestrzeganie wytycznych epidemicznych powoduje, że wspólnie spowolnimy transmisję wirusa oraz spłaszczymy krzywą zachorowań. Jako społeczeństwo ponosimy ogromny wysiłek – walka z wirusem odbywa się kosztem naszych relacji międzyludzkich. Akcja społeczna ‘Jeden za wszystkich’ przeciwdziała osłabianiu relacji społecznych, pomaga odbudować zaufanie do nas samych oraz promuje skuteczne rozwiązania w walce z epidemią”.

            Symbolem przestrzegania zasad epidemicznych, solidarności wspólnoty oraz nadziei i jedności jest papierowa przypinka. Szablon należy pobrać z załączonego pliku, wyciąć według wzoru i umieścić na ubraniu. Następnie zrobić zdjęcie i przesłąć wychowawcy lub nauczycielowi plastyki.

            Akcji towarzyszy hasło “Jeden za wszystkich”, które podkreśla, że wszyscy w tym czasie odpowiadamy też za bezpieczeństwo innych ludzi. “Papierowa przypinka jest tym, czego dotąd brakowało w przestrzeni publicznej, ponieważ jest symbolem pozytywnej walki z koronawirusem oraz znakiem wspólnego wysiłku wkładanego przez każdą jednostkę na rzecz ogółu” – zaznaczają organizatorzy akcji.

            jedenzawszystkich.pdf 


          • Rozstrzygnięcie Plastycznego Konkursu Przedszkolnego pt. " Uroki Zimy "

          • Rozstrzygnięcie Plastycznego Konkursu Przedszkolnego pt. „ Uroki Zimy "

            I miejsce

            Cezary Stal, Filip Drabarek

            II miejsce

            Martyna Zawada, Cyprian Bielski

            III miejsce

            Maria Kowalczyk, Szymon Sobecki

            Wyróżnienia

            Rafał Płatkowski

            Hanna Świech

            Emilia Gromulska

            Lena Brauła

            Nagrody za udział w konkursie będą wręczone, gdy wrócimy do normalnej pracy szkoły.Bardzo dziękujemy za zaangażowanie i udział. Gratulujemy!

          • Świętujmy Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej!

          • Akcja #mojaflaga – włączmy się!

            Już po raz kolejny zapraszamy do włączenia się do akcji #mojaflaga, organizowanej z okazji Dnia Flagi Rzeczypospolitej Polskiej, zainicjowanej przez Biuro Niepodległa. Zachęcamy również do zapoznania się z miniprzewodnikiem „Biało-Czerwona”, opracowanym przez Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji. Ciekawą ofertę na „majówkę” przygotowało również Narodowe Centrum Kultury, a także Polska Opera Królewska. Świętujmy razem!

             

            Ambasadorami tej inicjatywy są wszyscy, którzy chcą włączyć się we wspólne świętowanie i wywieszają biało-czerwoną flagę podczas świąt państwowych oraz w ważnych momentach swojego życia. 

            Zachęcamy do sfotografowania swojej flagi i podzielenia się zdjęciem w mediach społecznościowych z oznaczeniem #mojaflaga.

            Flaga Polski w naszych oknach

            Aby wziąć udział w akcji wystarczy wywiesić biało-czerwoną flagę przed domem, na balkonie czy w miejscu pracy. Pozostając w domach, aktywnie możemy włączyć się w świętowanie. Wystarczy zrobić zdjęcie wywieszonej flagi i udostępnić je w mediach społecznościowych z hasztagiem #mojaflaga. Pokażmy jak świętujemy razem!

            Biuro Programu „Niepodległa” zaprasza wszystkich Polaków i przyjaciół Polski do wywieszania flagi nie tylko 2 maja, ale przez cały weekend majowy oraz dla uczczenia ważnych rocznic.

            Majówka z #BarwamiWspólnymi

            W tym roku, ze względów bezpieczeństwa majowe święta będziemy celebrować w domach. Specjalne propozycje na ten czas przygotowało Narodowe Centrum Kultury.

            #KokardaNarodowa

            #AkcjaKokarda to zaproszenie do wspólnego świętowania dla całej rodziny. W mediach NCK 30 kwietnia zamieścimy film instruktażowy: jak wykonać własnoręcznie kokardę narodową. Wykonajcie i podzielcie się filmami lub zdjęciami, publikując ją na Facebooku i Instagramie podpisując: #AkcjaKokarda #KokardaNarodowa #BarwyWspólne. 

            Ile wiesz o Polsce? Kwaranteleturniej

            Narodowe Centrum Kultury zaprasza na jedyny w swoim rodzaju teleturniej live z czasów kwarantanny. Prowadzący BIAŁO-CZERWONY Kwaranteleturniej zadadzą 18 pytań. Czas odpowiedzi na każde pytanie to 60 sekund. Liczy się wiedza i szybkość! Zwycięzca zostanie wyłoniony dzięki specjalnej aplikacji.

            YouTube, kanał podróżniczy „Gdzie Bądź”oraz facebook.com/NarodoweCentrumKultury i facebook.com/barwywspolnePoniedziałek 4 maja, godz. 20.00

            Matecznik – akcja komiksowa 

            Specjalnie na majowy weekend 2020 NCK przygotowało również wyjątkową premierę Matecznika – komiksową odsłonę materiałów Pakietu Edukacyjnego #BarwyWspólne.

            • w poniedziałek, 4 maja br. pierwsza wprowadzającą odsłona,
            • w środę, 6 maja - udostępnione zadania,
            • w piątek, 8 maja – realizacja zadań.   

            Matecznik: facebook.com/barwywspolneod 4 maja do ostatniego zadania!

            Konkurs na antenie Naszego Radia 104,7 fm

            Majowy Sieradz! Harcerki i harcerze z Hufców ZHP Sieradz i Zduńska Wola oraz Redakcja Rozgłośni regionalnej Nasze Radio 104.7 FM zapraszają na "Tydzień z Biało-Czerwoną".

            Do 30 maja br. na stronie nasze.fm/nronline trwa konkurs dotyczący Dnia Flagi RP. Dla zwycięzców przewidziano nagrody!

            Majówka z Moniuszką w Polskiej Operze Królewskiej

            Na „majówkę” przygotowała się również Polska Opera Królewska. Wśród propozycji dla dorosłych i dzieci są: retransmisja spektaklu "Śpiewnik domowy" w reż. Andrzeja Strzeleckiego, koncert Pieśni Stanisława Moniuszki w wykonaniu solistów Polskiej Opery Królewskiej oraz zabawy dla dzieci. To część obchodów 201. rocznicy urodzin Stanisława Moniuszki w tej instytucji.

            W sobotę, 2 maja br. na profilu facebookowym Polskiej Opery Królewskiej https://www.facebook.com/PolskaOperaKrolewska/ pojawią się zabawy dla młodych melomanów - krzyżówki, rebusy, łamigłówki, kolorowanki i wierszyki o Stanisławie Moniuszce.

            W niedzielę, 3 maja o godz. 19.00, na kanele YouTube Polskiej Opery Królewskiej https://www.youtube.com/channel/UC-m28nt18Ep1aSp8bZIgLfQ będzie można obejrzeć retransmisję spektaklu „Śpiewnik domowy" w reżyserii Andrzeja Strzeleckiego. Premiera tego przedstawienia odbyła się w listopadzie ubiegłego roku, na deskach Teatru Królewskiego w Muzeum Łazienki Królewskie w Warszawie.

            We wtorek, 5 maja br., o godz. 19:00, w dniu rocznicy urodzin kompozytora, na kanale YouTube, będzie transmitowany koncert Pieśni Stanisława Moniuszki w wykonaniu solistów Polskiej Opery Królewskiej Anety Łukaszewicz (mezzosopran) i Roberta Gierlacha (bas-baryton) solistom towarzyszyć będzie pianista Krzysztof Trzaskowski.

            Świętujmy razem! 

            Informacje pochodzą ze strony Ministerstwa Edukacji Narodowej