Ponad miesiąc temu odbył się konkurs ekologiczno-plastyczny organizowany przez p. Karolinę Olińską i Izabelę Goławską. Z wiadomych względów nie odbyło się ogłoszenie winików ani wręczenie nagród. Dziś z okazji Światowego Dnia Ziemi prezentujemy nadesłane prace. Autorami są: Kamila Witczak, Kacper Gromulski, Joanna Guziak, Aleksandra Tkaczyk oraz Lena Tkaczyk. Prace są przepiękne i zawierają mnóstwo mądrych przesłań i cennych informacji. Wszyscy uczestnicy zostaną nagrodzeni. Bardzo dziękujemy za zaangażowanie i udział. Gratulujemy!
Aktualności
Światowy Dzień Ziemi
- 10
Rekrutacja na rok szkolny 2020/21
Wychodzisz z domu? Zasłoń usta i nos!
Od 16 kwietnia obowiązuje nakaz zasłaniania ust i nosa. Każdy, kto wychodzi z domu, musi zakryć te części twarzy. Może to zrobić za pomocą maseczki jednorazowej, maseczki materiałowej, chusty, apaszki czy szalika. Dzięki temu chroni siebie i innych. Osoby zakażone koronawirusem, które przechodzą chorobę bezobjawowo, nie będą nieświadomie zarażać innych.
Więcej informacji można znależć na stronie https://www.gov.pl/web/koronawirus/zaslon-usta-i-nos
Zajęcia taneczne
W związku z tym, że szkoły nadal będą zamknięte na czas bliżej nieokreślony, informuję, że zajęcia taneczne będziemy realizować w trybie on-line. Od 20 kwietnia będziemy mieć zajęcia 3 razy w tygodniu (pon, śr, pt, godz. 17.00) w celu nadrobienia straconych dotąd lekcji. Będziemy kontaktować się przez messengera i Facebook'a, dlatego proszę o odszukanie mnie na FB: Honorata Grudzień i wysłanie do mnie zaproszenia z wiadomością, od jakiego ucznia i z której szkoły. W razie pytań podaję tel 723 734 038. Honorata Grudzień - instruktor tańca
Życzenia Wielkanocne
Podziękowania dla Rodziców
Góra Grosza w SP Grodzisk
GÓRA GROSZA
PODSUMOWANIE AKCJI 2019/2020 W SZKOLE W GRODZISKU
Już po raz 20. Towarzystwo Nasz Dom zorganizowało akcję Góra Grosza. Celem której
jest zebranie funduszy na pomoc dzieciom wychowującym się poza własną rodziną.
Od trzynastu lat patronat nad akcją obejmuje Ministerstwo Edukacji Narodowej.
W tym roku do akcji przyłączyli się prawie wszyscy uczniowie, oraz przedszkolaki z naszej
szkoły. Dzięki temu, że pozytywnie ,,wkręciła się” w zbiórkę bardzo duża grupa uczniów i
nauczycieli mamy zaskakujące rekordy.
Łącznie nasza szkoła uzbierała aż 74, 85 kg grosików, o wartości 945,40 złotych –
co oznacza, że w przeliczeniu na jednego ucznia -6,26 zł
Laureatami tegorocznej akcji były klasy VIII i VII, które bardzo rywalizowały ze
sobą i uznano, że obie zajęły I miejsce. Łącznie zebrały ok. 20 000 monet o
wartości 434,53 zł– co oznacza, że w przeliczeniu na jednego ucznia – 1500 monet o
wartości 33,42 zł.
Na specjalną pochwałę za zaangażowanie i aktywny udział w akcji zasługuje Bartek
M z klasy VII, który pobudził wszystkich do działania.
Laureaci zostali nagrodzeni słodkimi upominkami.
Drugie miejsce zajęła klasa IV.
DZIĘKUJEMY I GRATULUJEMY
Pieniądze zostały wysłane, w aż 10 paczkach.
My już wiemy- jeden grosz znaczy niewiele, ale razem możemy uzbierać WIELKĄ GÓRĘ GROSZA.
Koordynatorką akcji w szkole była Małgorzata Ptaszyńska.
Drodzy uczniowie!
Mazowiecka Policja apeluje:
W związku z sytuacją występowania koronawirusa w Polsce rząd wprowadził nowe, ostrzejsze zasady bezpieczeństwa publicznego, w tym kolejne ograniczenia w przemieszczaniu się!
Od 1 kwietnia do odwołania, osoby które nie ukończyły 18. roku życia nie mogą wyjść z domu bez opieki osób dorosłych.
Dlatego na ulicach i innych miejscach publicznych możecie przebywać tylko pod opieką rodzica, opiekuna prawnego lub jakiegoś innego dorosłego.
Zaniechajcie wychodzenia z domu jeżeli nie jest to bezwzględnie konieczne!
Unikajcie miejsc publicznych!
Respektujcie wszelkie zasady bezpieczeństwa pamiętając, że za nieprzestrzeganie przepisów możecie być pociągnięci do odpowiedzialności prawnej!
Mazowiecka Policja Apeluje!
Szanowni Rodzice i Opiekunowie!
W związku z sytuacją występowania koronawirusa w Polsce rząd wprowadził nowe, ostrzejsze zasady bezpieczeństwa publicznego, w tym kolejne ograniczenia w przemieszczaniu się!
Od 1 kwietnia do odwołania, osoby do 18. roku życia nie mogą wyjść z domu bez opieki dorosłego opiekuna.
Tylko obecność rodzica, opiekuna prawnego lub kogoś dorosłego, usprawiedliwia obecność dzieci i młodzieży na ulicach i innych miejscach publicznych.
Wprowadzony został obowiązek utrzymania co najmniej 2-metrowej odległości między pieszymi, który dotyczy także rodzin i bliskich.
Wyłączeni z tego obowiązku będą:
- rodzice z dziećmi wymagającymi opieki (do 13. roku życia),
- a także osoby niepełnosprawne lub niemogące się samodzielnie poruszać i ich opiekunowie.
Ponadto został wprowadzony zakaz korzystania z parków, plaż, bulwarów, promenad i rowerów miejskich, a także terenów zielonych, pełniących funkcje publiczne. Zakaz dotyczy więc parków, zieleńców, promenad, bulwarów, ogrodów botanicznych i zoologicznych czy ogródków jordanowskich.
Ostatnie doświadczenia pokazują, że są to miejsca, w których dochodzi do przebywania, przemieszczania i gromadzenia się ludzi, w tym młodzieży i rodziców z dziećmi, a tym samym – do zwiększenia szans na zakażenie.
Prosimy o respektowanie nowych zasad bezpieczeństwa! Uczulmy także dzieci i młodzież na przestrzeganie tych zasad!
Brak respektowania obowiązków wynikających z władzy rodzicielskiej może skutkować pociągnięciem Państwa do odpowiedzialności prawnej.
Pozwoli to nam wszystkim uniknąć bądź zminimalizować ryzyko zarażenia.
Bezpieczeństwo w sieci
Drodzy Rodzice!
W związku z trudną sytuacją w jakiej się wszyscy znaleźliśmy zapewne Państwa dzieci będą spędzać więcej czasu w cyberprzestrzeni – przed komputerem lub smartfonem. Proszę abyście zadbali o bezpieczeństwo Waszych dzieci w Internecie.
- Drodzy Rodzice, porozmawiajcie ze swoimi dziećmi na temat współczesnych zagrożeń w Internecie. Możecie Państwo skorzystać z dostępnych poradników dla rodziców.
https://www.gov.pl/web/niezagubdzieckawsieci/mniej-niz-zero--reaguj-na-cyberprzemoc
https://www.gov.pl/web/niezagubdzieckawsieci/jak-madrze-kontrolowac-aktywnosc-swoich-pociech-w-sieci
http://rodzice.net/news/dzieci-w-sieci/
- Korzystajcie Państwo z zabezpieczeń przeznaczonych do ochrony komputerów/smartfonów np. kontrola rodzicielska, programy filtrujące treści.
- Pamiętajcie o zainstalowaniu i systematycznym aktualizowaniu oprogramowania antywirusowego zarówno na komputerze jak i w telefonie.
- Dobrze jest także uruchomić w przeglądarce opcje, które uchronią dzieci przed śledzeniem ich zachowań w Internecie.
- Przed zainstalowaniem nowych programów czy aplikacji należy zapoznać się z regulaminami i polityką prywatności.
- Do komunikacji z nauczycielami proszę wykorzystywać moduł wiadomości w Librusie.
Komunikat Mazowieckiej Policji
Szanowni Państwo,
na prośbę Mazowieckiej Policji udostępniamy komunikaty skierowane do: rodziców, opiekunów i uczniów, związane z sytuacją epidemiologiczną.
Szanowni Rodzice i Opiekunowie! W związku z sytuacją występowania koronawirusa w Polsce, a także mając na uwadze wprowadzenie nowych zasad bezpieczeństwa, w tym ograniczenia w przemieszczaniu się, Mazowiecka Policja w trosce o bezpieczeństwo dzieci i młodzieży apeluje o wzmożenie nadzoru nad pociechami. W tym trudnym dla wszystkich okresie, szczególnie istotne jest, aby respektować ustanowione zasady, a dzieci i młodzież uczulić na konieczność zaniechania kontaktów bezpośrednich z rówieśnikami, unikanie miejsc publicznych oraz pozostanie w domach. Respektowanie zasad przez wszystkich pozwoli uniknąć ryzyka zarażenia Państwa i Waszych bliskich.
Drodzy uczniowie! W związku z sytuacją występowania koronawirusa w Polsce, a także mając na uwadze wprowadzenie nowych zasad bezpieczeństwa, w tym ograniczenia w przemieszczaniu się, Mazowiecka Policja w trosce o Wasze bezpieczeństwo apeluje o stosowanie się do zaleceń. Bardzo istotne jest, abyście w tym trudnym dla Wszystkich okresie zaniechali kontaktów bezpośrednich z rówieśnikami, unikali miejsc publicznych oraz pozostali w domach. Respektowanie zasad przez wszystkich pozwoli uniknąć ryzyka zarażenia, nie tylko Was, ale i Waszych bliskich.
Rekrutacja do przedszkola i klasy pierwszej
Od 23 do 30 marca 2020 r. rekrutacja do przedszkola i klasy pierwszej odbywać się będzie drogą elektroniczną.
Zamknięcie szkoły
W związku z ogłoszeniem przez Premiera Mateusza Morawieckiego wprowadzenia stanu epidemii w naszym kraju informujemy, że szkoła zostaje zamknięta do 10 kwietnia br. Pilne sprawy będzie można załatwić drogą e-mailową lub telefoniczną.
Zamknięcie szkół i kształcenie na odległość
W związku z decyzją Minstra Edukacji Narodowej Dariusza Piontkowskiego zostaje przedłużony okres zamknięcia szkół do 10 kwietnia br. W tym czasie będzie odbywać się kształcenie na odległość. Więcej informacji na stronie MEN https://www.gov.pl/web/edukacja/ksztalcenie-na-odleglosc--nowe-regulacje-prawne
Apel do rodziców w związku z zawieszeniem zajęć dydaktyczno-wychowawczych
Warszawa 13 marca 2020 r.
APEL DO RODZICÓW/OPIEKUNÓW PRAWNYCH
w związku z zawieszeniem zajęć dydaktyczno-wychowawczych w dniach 12 – 25 marca 2020 r.
W związku z nasileniem zachorowań na COVID-19 decyzją Ministra Edukacji Narodowej od 12 do 25 marca 2020 r. zawieszone zostały zajęcia dydaktyczno-wychowawcze w przedszkolach, szkołach i placówkach oświatowych (publicznych i niepublicznych). Działanie to ma na celu ograniczenie rozprzestrzeniania się zakażenia koronawirusem.
W związku z powyższym oraz sygnałami zgłaszanymi do stacji sanitarno-epidemiologicznych o sytuacjach niewłaściwego zachowania Mazowiecki Państwowy Wojewódzki Inspektor Sanitarny apeluje, o:
dopilnowanie, aby ze względu na bezpieczeństwo zdrowotne, dzieci i młodzież w tym okresie pozostały w domu, nie przemieszczały się, ograniczyły przebywanie w miejscach publicznych, gdzie mogą być duże skupiska ludzi (komunikacja publiczna, centra handlowe, kluby, itp.),
zwrócenie uwagi na możliwość organizowania przez uczniów spotkań towarzyskich (tzw. „koronaparty”, „domówek” itp.) i zakazanie swoim dzieciom spędzania czasu wolnego w takiej formie,
przestrzeganie zasad higieny osobistej (w tym higieny kaszlu i kichania oraz czystości rąk), a także systematycznego sprzątania i czystości pomieszczeń gospodarstwa domowego,
stosowanie się do zaleceń Ministerstwa Zdrowia i Głównego Inspektora Sanitarnego,
śledzenie na bieżąco komunikatów Głównego Inspektora Sanitarnego, Ministerstwa Zdrowia i Ministerstwa Edukacji Narodowej o sytuacji epidemiologicznej w kraju.
MAZPWI-1.PDF
Pismo Mazowieckiego Kuratora Oświaty do uczniów
Warszawa, dn. 12 marca 2020 r.
Kuratorium Oświaty
w Warszawie
Al. Jerozolimskie 32, 00-024 Warszawa
KPZ.576.9.2020.BF
Drodzy Uczniowie,
mając na uwadze decyzję Ministra Edukacji Narodowej o zawieszeniu zajęć w szkołach,
związaną z zagrożeniem epidemiologicznym, proszę Was o zachowanie w tym czasie
szczególnej ostrożności.
Wyjątkowo ważne jest zadbanie o higienę osobistą oraz o pozostanie w miejscu
zamieszkania. Apeluję, nie korzystajcie w tym czasie z miejsc użyteczności publicznej,
w których występują duże skupiska ludzi np.: centra handlowe, miejsca rozrywki, środki
komunikacji, place zabaw. Zaplanowane spotkania towarzyskie odłóżcie na inny termin.
Zawieszenie zajęć w szkołach nie może być traktowane jako okres ferii. Wykorzystajcie czas
wolny od zajęć w szkole do samodzielnej pracy w domu. Materiały przekazane przez
nauczycieli niech służą Wam do rozwijania zainteresowań, utrwalania wiedzy, przygotowania
do egzaminów. Swoją aktywność zaplanujcie racjonalnie tak, aby dawała również przestrzeń
do rozwoju indywidualnych pasji.
Pamiętajcie o tym, iż koronawirus stanowi największe zagrożenie dla osób o osłabionej
odporności, osób starszych, zatem zadbajcie o ograniczenie kontaktów z osobami
najbardziej narażonymi. Jednocześnie, mając możliwość wykorzystania środków komunikacji
elektronicznej, nie zapomnijcie zainteresować się osobami wymagającymi szczególnej troski
- dziadkami, sąsiadami - w trudnym dla wszystkich czasie.
Proszę, korzystajcie tylko z wiarygodnych źródeł informacji dotyczących aktualnej sytuacji
epidemiologicznej, pojawiających się na stronach internetowych: Głównego Inspektora
Sanitarnego, Ministerstwa Edukacji Narodowej, Ministerstwa Zdrowia i Kuratorium Oświaty
w Warszawie.
Jestem przekonana, że Wasza odpowiedzialna postawa i zrozumienie, przyczynią się
do ograniczenia istniejącego zagrożenia.
Z poważaniem
Mazowiecki Kurator Oświaty
/-/
Aurelia Michałowska
Pismo Mazowieckiego Kuratora Oświaty do Rodziców
Warszawa, dn. 12 marca 2020 r.
Kuratorium Oświaty
w Warszawie
Al. Jerozolimskie 32,00-024 Warszawa
KPZ.576.9.2020.BFSzanowni Państwo, Drodzy Rodzice i Opiekunowie,
mając na uwadze decyzję Ministra Edukacji Narodowej o zawieszeniu zajęć w przedszkolach
i szkołach w Polsce, związaną z zagrożeniem epidemiologicznym, uprzejmie proszę
o objęcie szczególną troską Państwa dzieci.
Wyjątkowo ważne jest zadbanie o zachowanie higieny osobistej oraz o ile jest to możliwe
pozostawienie dzieci pod opieką w bezpiecznym miejscu ich zamieszkania. Apeluję, aby
w tym czasie dzieci nie korzystały z miejsc użyteczności publicznej, w których występują
duże skupiska ludzi np. centra handlowe, miejsca rozrywki, place zabaw.
Pamiętajmy o tym, iż koronawirus stanowi największe zagrożenie dla osób o osłabionej
odporności, osób starszych, zatem należy zadbać o ograniczenie kontaktów dzieci
z osobami najbardziej narażonymi.
Zwracamy również uwagę na konieczność monitorowania bieżących informacji dotyczących
aktualnej sytuacji epidemiologicznej, pojawiających się na stronach internetowych: Głównego
Inspektora Sanitarnego, Ministerstwa Edukacji Narodowej, Ministerstwa Zdrowia i Kuratorium
Oświaty w Warszawie.
Proszę o korzystanie z wiarygodnych źródeł informacji.
Jednocześnie zachęcam Państwa, wykorzystując środki komunikacji elektronicznej, do
zainteresowania się i zaopiekowania osobami wymagającymi szczególnej troski - rodzicami,
dziadkami, sąsiadami - w trudnym dla wszystkich czasie.
Mam nadzieję, że podjęte przez Państwa działania, zrozumienie i współpraca, przyczynią się
do ograniczenia istniejącego zagrożenia.
Z poważaniem
Mazowiecki Kurator Oświaty
/-/
Aurelia Michałowska
Zawieszenie zajęć dydaktyczno-wychowawczych
Informuję Państwa, że od dnia 12 do 25 marca br. decyzją Ministra Edukacji Narodowej funkcjonowanie szkoły zostaje czasowo ograniczone. Oznacza to, że w tym okresie szkoła nie będzie prowadziła zajęć dydaktyczno-wychowawczych. Jest to decyzja wynikająca z konieczności zapobiegania rozprzestrzenianiu się koronawirusa.
W czwartek i piątek w szkole będą zorganizowane zajęcia opiekuńcze. Jest to okres przejściowy, aby rodzice zorganizowali sobie możliwość opieki nad dzieckiem. Pragnę przypomnieć Państwu, że rodzicowi dziecka do lat 8 w przypadku zamknięcia przedszkola, szkoły należy się opieka. Od poniedziałku nie będą organizowane zajęcia opiekuńcze oraz nie będzie organizowany dowóz uczniów. Nauczyciele będą organizować zajęcia zdalne dla uczniów poprzez dziennik elektroniczny, platformę epodręczniki.pl oraz e-maile. Proszę ten okres potraktować jako okres częściowej izolacji, a nie jako okres dodatkowych dni wolnych. O wszystkich zmianach i postanowieniach będę informować Państwa na bieżąco. Więcej informacji można uzyskać na stronie MEN pod adresem https://www.gov.pl/web/edukacja/zawieszenie-zajec-w-szkolach lub pod numerem tel. szkoły 257574127
Z poważaniem
Aneta Gontarska
Informacje na temat koronawirusa
Zachęcam do śledzenia na bieżąco informacji na stronach internetowych Ministerstwa Zdrowia oraz Głównego Inspektora Sanitarnego.
Polecam Państwu również stronę internetową, gdzie znajdują się poszerzone informacje profilaktyczne: www.gov.pl/koronawirus.
Wszelkie informacje z naszego powiatu na temat koronawirusa SARS-CoV-2 znajdziecie Państwo na stronie internetowej
http://minsk.psse.waw.pl/strona-glowna w zakładce "Aktualności i komunikaty" -> "Koronawirus":
http://minsk.psse.waw.pl/aktualnosci-i-komunikaty/koronawirus
Z poważaniem
Aneta Gontarska
Profilaktyka
Archiwum Aktualności
- Maj 2026
- Kwiecień 2026
- Marzec 2026
- Luty 2026
- Styczeń 2026
- Grudzień 2025
- Listopad 2025
- Październik 2025
- Wrzesień 2025
- Sierpień 2025
- Marzec 2025
- Luty 2025
- Październik 2024
- Wrzesień 2024
- Sierpień 2024
- Czerwiec 2024
- Maj 2024
- Kwiecień 2024
- Marzec 2024
- Luty 2024
- Styczeń 2024
- Grudzień 2023
- Listopad 2023
- Październik 2023
- Wszystkie