Aktualności

          • Ryzyko zakażenia koronawirusem-zalecenia GIS

          • W związku z potencjalnym ryzykiem zakażenia koronawirusem przekazuję Państwu zalecenia

            Głównego Inspektora Sanitarnego. PODSTAWOWE ŚRODKI OCHRONNE PRZECIWKO KORONAWIRUSOWI. Koronawirus jest wirusem osłoniętym cienką warstwą tłuszczową dlatego jest wrażliwy na wszystkie detergenty, w tym mydło, preparaty do dezynfekcji oraz promienie UV. Oznacza to, że łatwo go inaktywować prostymi środkami czystości.

            Wirus przenosi się

            a) bezpośrednio, drogą kropelkową – zawierające wirusa drobne kropelki powstające w trakcie kaszlu, kichania, mówienia mogą być bezpośrednią przyczyną zakażenia. Odległość 1-1,5 m od osoby, z którą prowadzimy rozmowę, traktowana jest jako bezpieczna pod warunkiem, że osoba ta nie kaszle i nie kicha w naszym kierunku (strumień wydzieliny oddechowej pod ciśnieniem),

            b) pośrednio, poprzez skażone wydzieliną oddechową (podczas kichania czy kaszlu) przedmioty i powierzchnie.

            Wirus nie ma zdolności przetrwania poza organizmem człowieka, ulega dezaktywacji po kilku- kilkunastu godzinach.Nie istnieje szczepionka ani skuteczne leczenie przeciwko koronawirusowi. Dlatego należy pamiętać o przestrzeganiu podstawowych zasad zapobiegawczych, które istotnie wpłyną na ograniczenie ryzyka zakażenia:

            1. Często myć ręce – instrukcja jak poprawnie myć ręce znajduje się poniżej Należy pamiętać o częstym myciu rąk wodą z mydłem, a jeśli nie ma takiej możliwości dezynfekować je płynami/żelami na bazie alkoholu (min. 60 %). Mycie rąk ww. metodami zabija wirusa, jeśli znajduje się on na rękach.Koronawirus jest wirusem osłoniętym cienką warstwą tłuszczową dlatego jest wrażliwy na wszystkie detergenty, w tym mydło, preparaty do dezynfekcji oraz promienie UV. Oznacza to, że łatwo go inaktywować prostymi środkami czystości. Wirus przenosi się:

            2. Stosować zasady ochrony podczas kichania i kaszlu Podczas kaszlu i kichania należy zakryć usta i nos zgiętym łokciem lub chusteczką – jak najszybciej wyrzuć chusteczkę do zamkniętego kosza i umyć ręce używając mydła i wody lub zdezynfekować je środkami na bazie alkoholu (min. 60 %). Zakrycie ust i nosa podczas kaszlu i kichania zapobiega rozprzestrzenianiu się zarazków, w tym wirusów. Jeśli nie przestrzega się tej zasady można łatwo zanieczyścić przedmioty, powierzchnie lub dotykane, np. przy powitaniu, osoby.

            3. Zachować bezpieczną odległość Należy zachować co najmniej 1 metr odległości z osobą, która kaszle, kicha i ma gorączkę. Gdy ktoś z chorobą układu oddechowego, taką jak 2019-nCoV, kaszle lub kicha, wydala pod ciśnieniem małe kropelki zawierające wirusa. Jeśli jest się zbyt blisko, można wdychać wirusa.

            4. Unikać dotykania oczu, nosa i ust Dłonie dotykają wielu powierzchni, które mogą być zanieczyszczone wirusem. Dotknięcie oczu, nosa lub ust zanieczyszczonymi rękami, może spowodować przeniesienie się wirusa z powierzchni na siebie.

            5. Będąc chorym, mając: gorączkę, kaszel, trudności w oddychaniu po powrocie z krajów gdzie szerzy się koronawirus, jeśli nie upłynęło 14 dni od powrotu – NIE należy przychodzić do szkoły Należy niezwłocznie zasięgnąć pomocy medycznej – udać się na oddział zakaźny albo obserwacyjno-zakaźny, zgodnie z wytycznymi zamieszczonymi w Komunikacie krajowego konsultanta w dziedzinie chorób zakaźnych (https://gis.gov.pl/aktualnosci/komunikatkrajowego-konsultanta-w-dziedzinie-chorych-zakaznych/). Należy przy tym pamiętać, żeby unikać środków komunikacji publicznej, aby nie narażać innych osób. Zaleca się osłonięcie ust i nosa maseczka ochronną, która stanowi pierwszą barierę ochronną dla otoczenia.

            6. Będąc chorym i mając bardzo złe samopoczucie, ale gdy nie podróżowało się do krajów, w których szerzy się koronawirus – NIE należy od razu podejrzewać u siebie zakażenia koronawirusem. Jednak w dbałości o własne zdrowie NIE należy przychodzić do szkoły, należy pozostać w domu i zasięgnąć porady lekarza rodzinnego. Objawy ze strony układu oddechowego z towarzyszącą gorączką mogą mieć wiele przyczyn np. wirusową (wirusy grypy, adenowirusy, rynowirusy, koronawirusy, wirusy paragrypy), czy bakteryjną (pałeczka Haemophilus influenzaea, pałeczka krztuśca, chlamydia, mykoplazama).

            7. Mając łagodne objawy ze strony układu oddechowego, gdy nie podróżowało się do krajów, w których szerzy się koronawirus należy starannie stosować podstawowe zasady higieny oddychania oraz higieny rąk i pozostać w domu do czasu powrotu do zdrowia, jeśli to możliwe.

            8. Unikać spożywania surowych lub niedogotowanych produktów pochodzenia zwierzęcego Ostrożnie obchodź się z surowym mięsem, mlekiem lub narządami zwierzęcymi, aby uniknąć krzyżowego zanieczyszczenia poprzez niegotowaną żywność, zgodnie z dobrymi zasadami bezpieczeństwa żywności.

            9. Zapobiegać innym chorobom zakaźnym poprzez szczepienia, np. przeciwko grypie. W zależności od sezonu epidemicznego, w Polsce rejestruje się od kilkuset tysięcy do kilku milionów zachorowań i podejrzeń zachorowań na grypę i zachorowania grypopodobne rocznie. Szczyt zachorowań ma miejsce zwykle między styczniem a marcem. Ostre infekcje wirusowe mogą sprzyjać zakażeniom innymi czynnikami infekcyjnymi, w tym wirusami. Nie należy jednak traktować szczepień ochronnych przeciwko grypie jako sposobu zapobiegania zakażeniom koronawirusem.

            10. Dbać o odporność, wysypiać się, dbać o kondycję fizyczną, racjonalne odżywianie.

            WAŻNE!

            Działa infolinia Narodowego Funduszu Zdrowia 800 190 590, gdzie można uzyskać informacje dotyczące postępowania w sytuacji podejrzenia zakażenia nowym koronawirusem.

            Kontakt do Powiatowej Stacja Sanitarno-Epidemiologicznej w Mińsku Mazowieckim Pl. Jana Kilińskiego 10     05-300 Mińsk Mazowieckitel/fax: 25-758-22-32 lub 25-758-63-78                                                                         e-mail: minsk@psse.waw.pl 

            http://minsk.psse.waw.pl

            https://www.facebook.com/sanepidminskmazowiecki

            czynna: poniedziałek-wtorek, czwartek - piątek w godz: 7.30 - 15.30 w środy w godz: 7.30 - 17.00

            Numer kontaktowy telefonu, czynny poza godzinami pracy w nagłych przypadkach 509 407 101

          • Podróże małe i duże - teatrzyk

          • Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii "Podróże małe i duże" - teatrzyk.

            Dnia 4 marca 2020 r. naszą szkołę odwiedziło studio artystyczne "Akada" z Suwałk. Klasy 1-3, zerówka oraz przedszkole obejrzały teatrzyk pt. "Podróże małe i duże." Dzieci z zaciekawieniem oglądały przygody smoka, który szukał drogi do domu swojego dziadka. Spektakl był małą lekcją geografii, ponieważ przybliżył dzieciom mapę Polski. Uczniowie aktywnie uczestniczyli w przedstawieniu i nagradzali artystów gromkimi brawami.

          • Rekrutacja na rok szkolny 2020/2021

          •                             Dyrektor Szkoły Podstawowej w Grodzisku                       

              im. Bohaterów Września 1939 r.

            Informuje o zapisach do oddziału przedszkolnego,” 0” i klasy pierwszej na rok szkolny 

             2020/2021

            Termin rekrutacji:

            od 2 marca 2020 r. do 30 marca 2020 r.

            do godz. 15.00

            Do oddziału przedszkolnego:

            Dzieci 6- letnie rok urodzenia (rok urodzenia 2014) mają obowiązek rocznego przygotowania przedszkolnego w wymiarze 5 godzin dziennie.

            Dzieci z oddziału przedszkolnego 3,4 i 5,6 letnie mają możliwość zapisu do 10 godzinnego oddziału przedszkolnego (nieobowiązkowe).

            Do klasy pierwszej

            Dzieci 6- letnie rok urodzenia (rok urodzenia 2014)zgodnie z wolą rodziców, jeżeli dziecko korzystało z wychowania przedszkolnego w poprzednim roku szkolnym  w którym ma rozpocząć naukę w szkole albo posiada opinię poradni psychologiczno- pedagogicznej o możliwości rozpoczęcia nauki w szkole podstawowej                


            Dzieci 7-letnie (rok urodzenia 2013) mają obowiązek

            uczęszczania do pierwszej klasy

            Zapisy prowadzone będą przez Sekretariat Szkoły

            poniedziałek - czwartek

            w godz. 8.00 – 15.00

            tel. 25 757 41 27

            e- mail: spgrodzisk@gmail.com

            Prosimy rodziców o przygotowanie:                

            numeru PESEL dziecka.


            Zgloszenie_do_szkoly_dzieci_(_3_i_4_latki)_z_obwodu.docx_2019-2020.docx

            Zgloszenie_do_szkoly_dzieci_(_5_i_6_latki)_z_obwodu.docx_2019-2020.docx

            ​​​​​​​Zgloszenie_do_szkoly_klasa_I_dzieci_z_obwodu.docx_2019-2020.docx



          • Choinka szkolna 2020

          • Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Choinka szkolna 2020.

            Karnawał to czas radości i rozrywki. Świetną ku temu okazją niewątpliwie jest zabawa choinkowa, która w naszej szkole odbyła się w piątek 7 lutego. Uczniowie czekali na nią z wielką niecierpliwością, zwłaszcza młodsi, którzy przygotowali ciekawe kostiumy karnawałowe. Wśród radośnie tańczących dzieci można było znaleźć dobre wróżki, księżniczki, Batmanów czy rycerzy.

            Specjalnie na ta okazję hol szkoły zamienił się w salę balową, ozdobioną balonami i kolorowymi światełkami. Do wspaniałej zabawy zachęcała pani animatorka, która prowadziła imprezę. Przygotowane dla najmłodszych konkursy i zabawy sprawiły im wiele radości. 

            Ogromnym zainteresowaniem cieszyła sie loteria fantowa przygotowana przez rodziców, na rzecz chorego absolwenta naszej szkoły - Artura Moczydłowskiego. Zebrane pieniądze zostaną przeznaczone na leczenie chłopca. Serdecznie dziękujemy wszystkim osobom, które włączyły się w tą szczytną akcję.

          • Dzień Babci i Dziadka

          • Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Dzień Babci i Dziadka.

            Choć styczeń to miesiąc zimowy, pełen mroźnych chwil, są w nim jednak takie dwa dni, jedyne dwa dni w roku, kiedy każdemu robi się cieplej na sercu - to Święto naszych Kochanych Babć i Dziadków. 

            Kiedyś każdy z nas był dzieckiem i pamięta, jak ważną rolę w naszym życiu odgrywają dziadkowie. Obchodzone 21 stycznia Święto Babci i dzień później Święto Dziadka  to symboliczna uroczystość w kalendarzu Szkoły Podstawowej w Grodzisku. 
            Tak naprawdę każdego dnia w roku, dziadkowie myślą i troszczą się o swoje wnuki. To właśnie oni potrafią cierpliwie wysłuchać zwierzeń i marzeń, które rodzą się w małych główkach dzieci.

            W tym roku ta niecodzienna uroczystość odbyła się 22 stycznia 2020r. Zaproszeni goście, kochani Seniorzy, licznie przybyli w szkolne mury naszej szkoły, gdzie wypatrywały ich podekscytowane i roziskrzone oczy wnucząt.

            W pięknie udekorowanym holu szkoły nadszedł czas na występy wokalne, taneczne i recytatorskie. Mali artyści z przejęciem prezentowali swoje umiejętności, a czcigodni goście ze wzruszeniem odbierali czułe słowa kierowane pod ich adresem. Uroczystość zwieńczył słodki poczęstunek, wyczarowany przez niezawodnych rodziców, podczas którego nie brakowało okazji do rozmów i wspomnień. Był to niezwykły dzień nie tylko dla dzieci, ale przede wszystkim dla ich Babć i Dziadków. Dzień, w którym gościło wiele uśmiechów, wzruszeń i radości…

            Jak jedna z sentencji głosi: „Serce  jest bogactwem, którego się nie sprzedaje ani nie  kupuje, ale które się ofiarowuje” (Gustaw Flaubert). Dlatego też dziękujemy wszystkim Babciom i Dziadkom za ich bezgraniczną miłość, dobroć, ciepło i jeszcze raz życzymy Im dużo, dużo zdrowia oraz długich lat życia.

          • STOP PRZEMOCY!

          • 17 stycznia 2020 r. społeczność naszej szkoły miała okazję obejrzeć teatrzyk profilaktyczny, który poruszał problem agresji i przemocy. Spektakl podpowiadał jak postępować w sytuacji, gdy osobiście doświadczamy tych trudnych chwil, jak również, gdy jesteśmy świadkami przemocy fizycznej i psychicznej w stosunku do innych osób. Mamy nadzieję, że przekaz artystów stał się dla wszystkich widzów bodźcem do osobistych przemyśleń, a może nawet zmian...

          • Jasełka

          • Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Jasełka.

            Ze Świętami Bożego Narodzenia wiąże się wiele pięknych tradycji i zwyczajów. Jednym z nich
            jest odgrywanie inscenizacji o Bożym Narodzeniu zwanych Jasełkami.
            W piątek 10 stycznia w Szkole Podstawowej im. Bohaterów Września 1939 r. w Grodzisku odbyło
            się przedstawienie jasełkowe przygotowane przez uczniów klasy II pod okiem p. Małgorzaty Gryz i
            p. Anny Świech. Przedstawienie przybliżyło oglądającym okoliczności narodzin Pana Jezusa
            i podtrzymało nastrój świąt Bożego Narodzenia. Scenariusz jasełek zawierał najważniejsze
            wydarzenia towarzyszące narodzinom Jezusa. Uroku inscenizacji dodały kolędy i piosenki
            świąteczne wykonane przez chórek uczniów klasy szóstej pod opieką p. Wandy Stryczyńskiej.
            Uczniowie klasy II z ogromną radością i zaangażowaniem wystąpili przed swoimi szkolnymi
            kolegami i nauczycielami, i dołożyli wszelkich starań, aby przedstawienie zrobiło jak najlepsze
            wrażenie.
            Przedstawienie jasełkowe było dla nas wszystkich lekcją wzajemnego zbliżenia, miłości, zadumy i
            refleksji.

          • Kino sferyczne

          • W dniu 6.12.2019 r odwiedził nas nie tylko Mikołaj, ale miało też miejsce niecodzienne wydarzenie-
            pokaz filmów w kinie sferycznym. Jest to kulisty systemem projekcyjny, dający możliwość
            wyświetlania filmów za pomocą projektorów we wszystkich kierunkach, również na obwodzie kopuły,
            co daje efekt pełnej przestrzeni. Dzięki temu widzowie, znajdujący się we wnętrzu kopuły, mogą
            oglądać obraz dookoła siebie. Dzieci lepiej rozumieją i zapamiętują przekazywaną im wiedzę, poprzez
            atrakcyjne widoki, niesamowite efekty dźwiękowe i przekonywujące głosy lektorów. Uczniowie
            obejrzeli filmy dostosowane do wieku o tematyce przyrodniczej i historycznej.
            Z pewnością seanse kina sferycznego były nowym doświadczeniem i świetnym sposobem na
            nietuzinkowe przekazanie wiedzy.

          • Bieg po kompetencje w Gminie Mrozy

          •  

            Projekt pt. „Bieg po kompetencje w Gminie Mrozy” realizowany przez Gminę Mrozy w okresie IX 2019 – VIII 2021. Wartość projektu: 381 885,63 zł , w tym wkład własny: 21 380,00 zł. Celem projektu jest rozwój kompetencji kluczowych i umiejętności na rynku pracy uczniów oraz zasadnicze podniesienie jakości procesu kształcenia w placówkach. Zostanie on osiągnięty poprzez:

            1. rozwój kompetencji kluczowych i właściwych postaw na rynku pracy u 128 uczniów (64K) poprzez objęcie uczniów wysokiej jakości dodatkowymi zajęciami pozalekcyjnymi w okresie szkolnym i wakacyjnym;
            2. rozwój kompetencji 5 nauczycieli (5K);
            3. doposażenie w sprzęt i pomoce dydaktyczne oraz sprzęt TIK pracowni szkolnych.

            Dofinansowanie UE: 305 508, 50 zł

            W projekcie przewidziano realizację bezpłatnych zajęć dodatkowych:

            1. Spotkanie z królową - zajęcia z matematyki
            2. Przyrodnicze laboratorium
            3. Język angielski
            4. Język niemiecki
            5. Język rosyjski
            6. Laboratorium kodowania
            7. Projekt edukacyjny - przedstawienie dla społeczności szkolnej
            8. Wycieczka do Centrum Nauki Kopernik
            9. Pokazy naukowe
            10. Zakoduj kompetencje
            11. Warsztaty z robotyki
            12. Półkolonie Laboratorium Naukowe

            a także szkolenia dla nauczycieli:

            1. Prowadzenie zajęć metodą eksperymentu