• "BEZPIECZNY INTERNET"

          • W ramach obchodów Tygodnia Bezpiecznego Internetu zapraszam chętnych uczniów do udziału w aktywnościach:

            • klasy 4 - 5 - udział w misji "Poznaj bezpieczny Internet z Sieciakami"Zadanie polega na ukończeniu 15 misji (strona https://sieciaki.pl/kurs) i otrzymaniu certyfikatu Sieciaka. Każdy uczeń, który przedstawi certyfikat - otrzyma szóstkę z informatyki. Macie czas do końca marca.
            • klasy 6 - 8  - konkurs na prezentację multimedialną "Bezpieczne korzystanie z Internetu"Prezentacja multimedialna powinna łączyć w sobie elementy tekstowe, graficzne, dźwiękowe i animację. Liczę na Waszą kreatywność i pomysłowość.Prace przynosimy do p. Izabeli Borucińskiej na pendrivie lub przesyłamy pocztą elektroniczna na adres: i.borucinska@spgrodzisk.edu.plTermin: do 7 marca 2024r. 

            Zachęcam Was do udziału!

          • DZIEŃ PIŻAMY

          • KLASA VII ZAPRASZA CAŁĄ SPOŁECZNOŚĆ SZKOLNĄ DO UDZIAŁU W AKCJI -DZIEŃ PIŻAMY

            Dnia 9.02.2024 przychodzimy do szkoły w piżamach, szlafrokach, kocykach, kapciach...

            Dzień Piżamy w szkole to przede wszystkim dzień zwrócenia uwagi na zdrowie i empatię oraz solidarność z cieżko chorymi osobami a zwłaszcza dziećmi.

            Dlaczego piżama? - ponieważ to standardowe ubranie chorych dzieci.

          • Uroczyste otwarcie hali sportowej - 13 I 2024r.

          • „Spełniły się nasze marzenia" te słowa towarzyszyły nam podczas niezwykle ważnego wydarzenia, które miało miejsce 13 stycznia 2024 roku. Tego dnia odbyło się uroczyste otwarcie nowo wybudowanej Hali Sportowej w naszej szkole. Jest to nowoczesny obiekt z szatniami, zapleczem sanitarnym i magazynkiem sprzętu gimnastycznego, który od niedawna służy uczniom naszej szkoły.

            Wszystkich przybyłych na uroczystość gości serdecznie przywitała pani dyrektor Aneta Gontarska. Podziękowała ona wszystkim osobom, które przyczyniły się do powstania tego obiektu.

            W uroczystości wzięli udział: Burmistrz Miasta i Gminy Mrozy- p. Dariusz Jaszczuk, Przewodniczący Rady Miejskiej- p. Marek Rudka, zastępca przewodniczącego - p. Mirosława Sekular, Ksiądz proboszcz Krzysztof Pietrzak, sołtysi poszczególnych miejscowości Gminy Mrozy, dyrektorzy szkół z Gminy Mrozy, mieszkańcy Grodziska i inni zaproszeni goście.

            Pan Burmistrz w swoim przemówieniu opisał krótko inwestycję i życzył, by służyła całej społeczności szkolnej i gminnej, zaspokoiła potrzeby sportowe i rekreacyjne mieszkańców, a uczniom zapewniła rozwój.

            Następnym punktem programu były akt otwarcia sali gimnastycznej poprzez przecięcie symbolicznej wstęgi oraz modlitwa Księdza Krzysztofa Pietrzaka i akt poświęcenia nowego obiektu sportowego.

            Podczas uroczystości nie zabrakło życzeń i prezentów od dyrektorów placówek oświatowych z Gminy Mrozy oraz przedstawicielki Koła Gospodyń Wiejskich „Grodzisko”.

            Odbyły się również dwa mecze: piłki nożnej WATRA MROZY ŻAKI –

            GOŚCIE i piłki siatkowej: WATRA MROZY – OLD BOYS MROZY.

            W końcowej części uroczystości wszyscy goście zostali zaproszeni na słodki poczęstunek.

          • Powoli dobiega końca okres bożonarodzeniowy

          • Z naszych sal znikają już choinki i ozdoby świateczne. Uczniowie bardzo się postarali i przepięknie udekorowali swoje sale lekcyjne, dlatego wszytkie klasy otrzymują 5 pkt w konkursie o Puchar Dyrektora Szkoły.

            Szczególne podziękowania kierujemy do Państwa Leśniewskich z Gójszcza za wspaniałą i ogromną choinkę, która zdobiła nasz szkolny korytarz

          • Mikołajki - 6 XII 2023r

          • 6 grudnia dzieci z naszej szkoły odwiedził Święty Mikołaj wraz ze swoimi pomocnikami

            Miny dzieci mówią same za siebie!

            Dziękujemy!!!

          • Klasa 5 i 7 na zajęciach z zakresu profilaktyki uniwersalnej

          • Klasy 5 i 7 wzięły udział w pierwszych zajęciach z zakresu profilaktyki uniwersalnej rekomendowanych przez MEN Unplutted.

            Tematyka zajęć dla uczniów dotyczy szczególnie istotnych w okresie adolescencji problemów takich, jak:

            konformizm, przejawy nacisku grupowego i sposoby radzenia sobie z nim,

            wiedza o czynnikach ryzyka i czynnikach chroniących przed piciem alkoholu, zróżnicowaniu podatności na alkohol w zależności od płci,

            przekonania normatywne na temat rozpowszechnienia zjawiska używania substancji psychoaktywnych wśród młodych ludzi,

            wiedza o przyczynach i następstwach palenia papierosów,

            umiejętność komunikowania swoich emocji,

            umiejętność asertywnej obrony swoich racji,

            inne umiejętności interpersonalne i intrapersonalne, których niedostateczne opanowanie może skłaniać do używania substancji psychoaktywnych w sytuacjach towarzyskich,

            wiedza o narkotykach,

            umiejętność radzenia sobie z problemami, formułowania celów i podejmowania decyzji.

            Następne warsztaty już 12 listopada:)

          • WYJAZD DO KPP W MIŃSKU MAZOWIECKIM

          • Uczniowie z kl. 6-8 wzięli udział w wycieczce do KPP w Mińsku Mazowieckim. Mieli okazję poznać specyfikę pracę policji, zobaczyć salę przesłuchań z lustrem weneckim, niebieski pokój przesłuchań dla dzieci, salę zatrzymań i wiele innych ciekawostek i miejsc w nowoczesnym budynku Policji. Bardzo dziękujemy P. st. sierż. P. Tomaszowi Okunińskiemu za oprowadzenie i przeprowadzenie spotkania.

          • WYJAZD DO PAŃSTWOWEJ STRAŻY POŻARNEJ W MIŃSKU MAZOWIECKIM

          • W dniu 29 listopada uczniowie klas 1-3 oraz Zerówki uczestniczyli w wyjeździe do Państwowej STRAŻY Pożarnej w Mińsku Mazowieckim. Dzieci zapoznały się z pracą zawodowych strażaków, obejrzały profesjonalny sprzęt strażacki oraz samochody uczestniczące w akcjach ratowniczych. Miały też możliwość zapoznania pracy osób w centrum dowodzenia.Najwięcej emocji wzbudziła próbna akcja, podczas której strażacy pokazali dzieciom jak wygląda ich wyjazd z budynku od czasu, gdy zostaną zaalarmowani.

            Serdecznie dziękujemy PSP w Mińsku Mazowieckim za ciepłe przyjęcie

          • Pasowanie na czytelnika

          • „Mała książka – wielki człowiek”

             Pasowanie na czytelnika

             „Kampania społeczna „Mała książka – wielki człowiek” przypomina o korzyściach wynikających ze wspólnego, rodzinnego czytania już od pierwszych miesięcy życia dziecka. Wierzymy, że „czytelnictwo” zaczyna się od kołyski, na długo przed dniem, w którym dziecko nauczy się samodzielnie składać litery. Dobrze dobrane książki rozwijają jego umysł i emocje, kształtują kompetencje językowe, zakorzeniają w kulturze i rozbudzają wyobraźnię. Wspólna lektura może stać się nie tylko wielką przyjemnością, ale przede wszystkim wspaniałą okazją do budowania bliskości oraz silnych i trwałych więzi rodzinnych. Czytając swojemu dziecku, wpływasz na jego przyszłość i pomagasz mu osiągnąć sukces.

            Dzisiaj 28.11.2023 r. odbyło się spotkanie z książką w klasie I. Na początku zajęć uczniowie mieli odgadnąć tytuł wiersza zaprezentowany przez panią bibliotekarkę. Następnie rozmawialiśmy, co daje nam czytanie książek, ile mamy z tego przyjemności, dokąd zabiera nas lektura i kiedy rozwesela nasze smutki.   Przypomnieliśmy również zasady obowiązujące w bibliotece. Odwiedziliśmy bibliotekę szkolną i tam uczniowie dowiedzieli się czym się różni biblioteka od księgarni, jak wypożyczać i kiedy zwracać książki.  

            Po powrocie do klasy odczytałam uczniom PROŚBĘ KSIĄŻKI – dzieci obiecały, że spełnią wszystkie oczekiwania książki i każdy z nich podpisał się pod  tekstem kontraktu. Został on zawieszony na tablicy w klasie, aby pierwszoklasiści pamiętali o swojej obietnicy.

            Na koniec każdy uczeń został pasowany na czytelnika biblioteki oraz otrzymał wyprawkę czytelnika, książkę Justyny Bednarek „Wnuczka antykwariusza” oraz  „Kochasz? czytaj razem z dzieckiem” – broszura, która jest poradnikiem dla rodziców i opiekunów podpowiadającym, jak wspierać dziecko w nauce czytania, jak również zbiorem pomysłów na zabawy dla dzieci i aktywności związane z tekstami z książki;

            Kampania „Mała książka – wielki człowiek” została przygotowana z myślą o dzieciach rozpoczynających edukację w szkole podstawowej i stawiających swoje pierwsze kroki w nauce czytania. Za sprawą przygotowanej specjalnie dla nich książki chcemy zaprosić pierwszoklasistów do odbycia niezwykłej przygody, jaką jest czytanie

            Zapraszamy na stronę kampanii: www.wielki-czlowiek.pl, na której publikujemy wiele praktycznych artykułów o roli książek w życiu dziecka, a także na nasze kanały w mediach społecznościowych.”

            http://wielki-czlowiek.pl/pierwszoklasisci/

            Kampania społeczna „Mała książka – wielki człowiek” została dofinansowana przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa

            Karolina Olińska