• Konkurs na najbardziej oryginalne wykorzystanie dyni

• Dnia 30 października, został rozstrzygnięty ,,Konkurs na najbardziej oryginalne wykorzystanie dyni''. Jesień kojarzona jest z dynią, która jest znakomitym materiałem, który wykorzystujemy do wykonania dekoracji, takich jak wazony, lampiony,stroiki jak również zabawne stworki. W naszej szkole uczniowie wraz z rodzicami mogli zaprezentować swoją wyobraźnię, zdolności i umiejętności plastyczne. Szkoda, że w konkursie wzięło udział tylko 14 uczniów. Wytwory z dyni były imponujące. Na wystawie można było podziwiać m.in. jeża, minionka, domek z ogrodem, lwa, czarownicę, wazon i wiele innych ozdób.

Jury miało trudne zadanie do wykonania - wybrać zwycięzcę. Po burzliwych obradach zdecydowano przyznać następujące miejsca.

I Karolina Ślusarczy kl. 2,

II Zosia Szeląg kl. 4, Filip Słodownik kl. ,,0''

III Lena Muracka kl. 4, Oskar Kwiatkowski kl. 7.

Wyróżnienie otrzymuje:

Filip Kwiatkowski z kl. 3

Zwycięzcy konkursu otrzymają nagrody oraz pamiątkowe dyplomy.

Serdecznie dziękujemy wszystkim uczniom i rodzicom, którzy podjęli wyzwanie i spróbowali swoich sił w konkursie. Gratulujemy pomysłów. Otrzymane pracę wymagały nie lada wysiłku i kreatywności.

Poniżej przedstawiamy galerię zdjęć.

• Uroczyste pasowanie na ucznia SP Grodzisk - 13 X 2023

• Pierwszoklasiści ze Szkoły Podstawowej w Grodzisku są już pełnoprawnymi uczniami. 13 października br. odbyło się uroczyste pasowanie na ucznia.

To był wyjątkowy dzień. Uczniowie przed pocztem sztandarowym, ślubowali być dobrymi uczniami i Polakami, swym zachowaniem i nauką sprawiać radość rodzicom i nauczycielom. Po złożeniu ślubowania dyrektor Aneta Gontarska dokonała symbolicznego pasowania na ucznia wypowiadając zdanie: "Pasuję Cię na ucznia Szkoły Podstawowej w Grodzisku".

Zanim jednak maluchy zostały przyjęte do grona społeczności szkolnej musiały przedstawić to, czego już się w szkole nauczyły. Gotowi, odświętnie ubrani, przystąpili do zaprezentowania swoich umiejętności. Zadaniem uczniów było m.in. zaśpiewanie piosenek, recytacja wierszy oraz udzielenie odpowiedzi na szereg bardzo ważnych pytań.

Po zakończonej prezentacji jury, potwierdziło, iż wszystkie dzieci wspaniale zdały egzamin pierwszoklasisty.

Na koniec uroczystości uczniowie z klasy drugiej i rodzice wręczyli swoim dzieciom upominki.

• WIZYTA W BIBLIOTECE

• Podczas ostatniej wizyty w bibliotece kilkoro uczniów klasy 3 wstąpiło do Klubu Pożeraczy Książek. Uczniowie mają za zadanie przeczytać 5 książek i zrealizować 2 wyzwania związane z czytaniem, a jednocześnie będą zdobywać kolejne poziomy wtajemniczenia. Każdy uczestnik otrzymał kartę, na której zaznaczane są przeczytane (i zwrócone) książki z określonych kategorii, których opis znajduje się na odwrocie oraz towarzyszące czytaniu wyzwania.

Trzymamy kciuki za wszystkich uczestników Klubu Pożeraczy Książek!

• IV Festyn Archeologiczny - 12 X 2023r.

• W czwartek uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w IV Festynie archeologicznym w Mrozach "Kierunek Grodzisko!". Głównym tematem tegorocznego festynu jest kuchnia średniowieczna i do tej tematyki nawiązywała większość stanowisk rekonstrukcyjnych w historycznym obozowisku oraz prezentacji, w których uczestniczyli uczniowie naszej szkoły. Oprócz stanowisk historycznych, mogli także spróbować podpłomyków z dżemem i miodem, kabanosów z dzika lub jelenia oraz innych smakołyków - darów lasu. Chętni uczniowie mogli również spróbować swoich sił w ręcznym mieleniu mąki.

• Oddział przedszkolny ,,Wesołe Alpaki" Żabokliki

• 6 października przedszkolaki wyruszyły na wycieczkę. Tym razem naszym celem było gospodarstwo „Wesołe Alpaki”. Dzieci na miejscu czekało wiele miłych atrakcji, a największą z nich było spotkanie z alpakami. Dzieci mogły nakarmić alpaki, wydoić kózki i zasmakować mleka. Nie zabrakło też chwili na zabawę. To był dzień pełen niezapomnianych wrażeń. Otrzymaliśmy tyle pozytywnej enegrii, że wystarczy jej na długo.

• Wizyta klasy 0 w Gminnej Bibliotece w Mrozach

• Dzieci wybrały się na zajęcia zorganizowane w bibliotece. Obejrzały tam film pt. ,,Pamiętnik tatusia Muminka", a później zamieniły się w poszukiwaczy skarbów. Spotkanie w Gminnej Bibliotece dzieciom bardzo się podobało.

• Prace konkursowe "Kapelusz Pani Jesieni"

• Serdecznie dziękujemy wszystkim uczniom za wzięcie udziału w konkursie pt. ,,Kapelusz Pani Jesieni,,.

Laureaci konkursu:

I miejsce Lena Muracka kl.4

II miejsce Szymon Słodownik kl.7

III miejsce Gabriela Napiórkowska kl. 8

Wyróżnienie dla Aleksandry Tkaczyk z kl. 6 i Igi Drabarek z kl.3.

• Dzień Patrona Szkoły - 6 X 2023r.

• Dzień 29 września 2023 r. był w szkole w Grodzisku dniem bardzo uroczystym, poświęconym Patronowi naszej szkoły - Bohaterom Września 1939 r.

Uroczystość rozpoczęliśmy o godzinie jedenastej wprowadzeniem sztandaru, odśpiewaniem hymnu, a następnie złożeniem kwiatów pod tablicą upamiętniającą Kampanię Wrześniową 1939 r.

Następnie uczniowie klasy szóstej zaprezentowali krótki program artystyczny, w którym przedstawili tragiczną historię wojny obronnej Polaków w 1939 r., ukazując jedocześnie ich odwagę i bohaterstwo.

Scenariusz przeplatany był pięknymi fragmentami poezji o tematyce wojennej i patriotycznej. Na zakończenie uczniowie zaśpiewali wzruszającą piosenkę pt. ,,Taka jest moja modlitwa , która była dla wszystkich uczniów lekcją wychowawczą, kształtującą postawy patriotyczne i prospołeczne. Sądząc po brawach występ wszystkim się podobał.

Scenografia przedstawiała mapę Polski w czasie II wojny światowej, wojnę obronną i polskie formacje we wrześniu 1939 r. oraz kolejne wydarzenia Kampanii Wrześniowej.

Wszyscy uczniowie uczcili pamięć Bohaterów swoja piękna postawą uczniowską i strojami galowymi.